Rekolekcje, czas dla wszystkich

W dniach 10.-12.11.2017r. odbyły się Niepodległościowe rekolekcje dla młodzieży. Organizatorem była Oaza Diecezji Elbląskiej. Miejscem przebywania było piękne Matemblewo- Gdańsk, przy sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. 48 uczestników, i 8 wspaniałych animatorów, wraz z księdzem Kajetanem Jakubowskim na czele, przyjechało, aby z Bogiem i innymi ludźmi spędzić swój weekend. Przez ten krótki czas budowali swoją wspólnotę i pogłębiali swój osobisty rozwój duchowy  i patriotyczny.

Wpadłam na pomysł, żeby przeprowadzić wywiad z moimi rówieśnikami, którzy tak jak ja przeżywali te rekolekcje. Choć jedni szybko się zgodzili, a inni dopiero za dłuższą namową, wiem, że warto przeczytać wpis do końca. Michalina, Maciek i Dominik formują się w parafii bł. Doroty w Elblągu. Dziękuję im za wywiad, a was zachęcam do przeczytania tego, co jest świadectwem tych kilku dni.

Dlaczego przyjechałaś na rekolekcje zamiast siedzieć w domu?

Michalina: „Przyjechałam na te rekolekcje dlatego, że byłam już na kilku takich Oazach Modlitwy i poznałam tu wielu wspaniałych ludzi. Na rekolekcjach mogę naprawdę się odnowić duchowo i oderwać od codziennych obowiązków.”

Maciek: „Ja na początku nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje, ale moja kochana oaza, zachęciła mnie, żebym tutaj przyjechał. Opowiedziała mi o tym wydarzeniu i stwierdziłem, że przyjadę. Zobaczę i przekonam się jak to jest, no i się przekonałem. Było bardzo fajnie.”

Co ci daje taki rodzaj odpoczynku?

Michalina: „Odnowę Duchową, mnóstwo energii i siły na kolejne miesiące, tygodnie normalnego życia. Mogę też poznawać nowe aspekty wiary, nowe miejsca w mojej duszy, które nie zostały do końca odkryte. Za każdym razem, mogę odkrywać coś zupełnie innego i poznawać bardziej siebie.”

Maciek: „Na rekolekcje oazowe pojechałem pierwszy raz. Oaza Modlitwy rozwinęła mnie duchowo i to dosyć mocno. Były konferencje oraz czuwanie. To pogłębiło moją wiarę i w jakiś sposób mnie rozwinęło.”

Co byście powiedzieli, aby zachęcić innych na takie rekolekcje?

Michalina: „Jeśli chcecie spędzić jak najlepiej czas, w jak najlepszym towarzystwie i ubogacić oraz polepszyć swoje życie, stać się bardziej szczęśliwym, spełnionym człowiekiem, to jak najbardziej polecam! Nawet się nie zastanawiajcie!”

Maciek: „Trudne pytanie, ale na pewno jeśli chcecie się rozwinąć, pogłębić swoją wiarę to na pewno warto tu przyjechać.”

Dominik: „Można tu poznać wspaniałych, wartościowych ludzi, pić z nimi herbatę, jeść ciastka, dzielić się naszymi przemyśleniami, tym co mamy w środku. Możemy więc nawzajem umacniać się w wierze oraz spędzić bardzo miło czas.”

Maciek: „Rekolekcje pokazują też nam, że nie jesteśmy sami. Wiele młodych ludzi wierzy, tak jak my. Pokrzepia to naszą wiarę i jest to super!.”

Dominika Urbańska
umocniona.blog.deon.pl

______________________________________________

Świadectwo Natalii

W dniach 10-12.11.2017r. spędziłam na Niepodległościowej Oazie Modlitwy w Matemblewie. Na początku zastanawiałam się po co ja tam właściwie jadę. Jednak 11Listopada podczas konferencji Księdza Kajetana dotarło do mnie to, po co ja tam właściwie przyjechałam. Zrozumiałam że ta krótka Oaza Modlitwy będzie dla mnie takim czasem refleksji nad moim patriotyzmem. Najbardziej przeżyłam wieczorną adorację, podczas której mogłam ofiarować się całkowicie Panu Bogu ale jak i również mogłam osobiście z Nim porozmawiać i powierzyć Mu wszystko co mi leży na sercu . Bardzo miło będę wspominała mój pierwszy wyjazd na OM. Mam nadzieje ze w przyszłym roku będę miała okazję uczestniczyć w tych rekolekcjach. Chwała Panu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *